Apdare

Apdare

Pirms apdares neapdarīto saplāksni Riga Ply nepieciešams noslīpēt ar Nr. 150 vai 180 graudainības slīppapīru. Pēc tam to var beicēt, gruntēt, lakot vai krāsot.

Veicot vairākus apdares klājumus, noteikti jāparedz starpslīpēšana ar Nr. 320, 400 vai citas graudainības slīppapīru, tādā veidā nodrošinot augstas kvalitātes apdarītu virsmu.

Ja izvēlas saplāksni, kas jau pārklāts ar speciālu papīru Riga Paint, tad tas jau ir gatavs grunts uzklāšanai. Šī saplākšņa virsma ir gluda un mazāk uzsūc krāsošanas materiālus.

Saplāksnis Riga Preprime ir speciāli apdarīts un jau gatavs krāsošanai. Tam nav nepieciešama iepriekšēja virsmas gruntēšana. Šī saplākšņa virsma ir pārklāta ar papīru, kas piesūcināts ar grunti un ir gatava krāsošanai. Riga Preprime pārklājums atvieglo krāsošanas darbus un nodrošina ievērojamu krāsu materiālu ekonomiju. Šī saplākšņa virsma neplaisā.

Riga Prime ir gruntēts saplāksnis, to var gan lakot, gan krāsot. Šī saplākšņa izmantošana ļauj ekonomēt gan laiku, gan krāsu.

Apdares veidi

Neapdarīta saplākšņa virsmu iespējams pārklāt ar dažādiem koksnes aizsardzības līdzekļiem pret zilējumu vai pelējumu.

Var izmantot plaša spektra apdares materiālus:

  • UV cietēšanas gruntis, lakas un krāsas,
  • apdares materiālus uz ūdens bāzes,
  • poliuretāna apdares materiālus,
  • nitrocelulozes apdares materiālus,
  • alkīda akrila apdares materiālus,
  • skābās cietēšanas apdares materiālus. 

Par pareizu apdares materiālu un tehnoloģiju izvēli, konsultējieties ar to ražotājiem vai konsultantiem tirdzniecības vietās.

Ar filmu pārklāta saplākšņa virsma nav paredzēta krāsošanai.

SAKRET ieteikumi ārdarbu apdarei
  • Ārdarbu krāsām jālieto minerālie pigmenti. Sintētiskie pigmenti ir nenoturīgi pret saules radiāciju. Saules gaismas ietekmē tie zaudē sākotnējo toni un spilgtumu. Arī ar minerālajiem (dabīgajiem) pigmentiem var iegūt pietiekoši daudz krāsu toņu āra darbiem. Piemēram, SAKRET toņu banka piedāvā vairāk nekā 7000 toņus, kas ir noturīgi pret saules radiāciju.
  • Mūžsens cilvēku sapnis ir pēc iespējas ilgāk saglabāt svaigas koksnes dabīgo faktūru un krāsu. Šim nolūkam lieto lakas un lazurējošos pārklājumus. Diemžēl šo pārklājumu kalpošanas laiks ir īss. Saules pusē lakots koks vai caurspīdīgi ietonēts koksnes pārklājums praktiski nekalpo ilgāk par 2 gadiem. Iemesls tam ir polimēru plēves nespēja saglabāt elastīgumu, jo saules stari, iespiežoties lakas vai pārklājuma plēvē, sarauj starpmolekulu saites un polimērs kļūst trausls, plēve sasprēgā, plaisās iekļūst atmosfēras mitrums, koks uzbriest un sākās pārklājuma plēves atlobīšanās. Rezultātā pārklājums ir sabojāts un koks oksidējoties melnē.
  • Pret saules staru iedarbību uz polimēru var cīnīties, padarot pārklājumu necaurspīdīgu, līdz ar to arī zaudējot iespēju redzēt dabīgo koksnes krāsu. Pigmentēts pārklājums nelaiž saules starus pārklājuma plēvē, tāpēc, krāsojot koksni ar kvalitatīvām koka krāsām, krāsota virsma kalpo 7 un vairāk gadus bez pārkrāsošanas, ja ir lietoti krāsu tonēšanai minerālie pigmenti, pareiza grunts un kvalitatīva koka krāsa. Koksnes mitrumam krāsošanas brīdī ir jābūt ne lielākam par 20%.
  • Mikroorganismi (sēnītes, aļģes, sūnas un ķērpji) mīl apmesties un dzīvot uz konstrukciju virsmām. Īpaši mikroorganismi mīl vietas, kur ir ēnas puse un lieli koki, kuru ziedputekšņi un lapu medus ir bagātīga barības bāze. Pirmos 4-5 gadus krāsā esošie biocīdi traucē mikroorganismiem veidot kolonijas, bet vēlāk, kad biocīda aktivitāte mazinās, tie savairojas. Atbrīvoties no tiem var virsmas mazgājot ar pretsēnīšu līdzekli, piemēram, SAKRET FR.

SIA SAKRET PLUS iesaka saplākšņa gruntēšanai - WOOD PRIMER, saplākšņa aizardzībai - WOOD GUARD, pret senītēm, aļģē, sūnām un ķērpjiem - GARDENLINE.

Papildus informācija:

SIA SAKRET PLUS
Maskavas iela 475, Rīga
Telefons konsultācijām: +371 29 41 64 00
http://sakret.lv